مدیریت فرم ها

<< برای نمایش فهرست مطالب کلیک کنید >>

شما اینجایید :  راهنمای متنی > سيستم مديريت محتوا > فرم ساز >

مدیریت فرم ها

یقینا شما تا کنون با فرم های گوناگون در مکان های مختلف برخورد داشته اید و نمونه های فراوانی از فرم ها را پر کرده اید. به عنوان مثال فرم استخدام ، فرم ثبت نام کنکور، فرم درخواست وام و...
ممکن است شما نیاز داشته باشید در شرکت یا محل کارتان نیروی جدیدی استخدام کنید و از کاربران بخواهید فرمی را پر کنند برای این منظور راحتترین راه این است که فرم را روی سایتتان قرار دهید و از کاربران بخواهید از طریق سایت اقدام به تکمیل فرم کنند .
بوسیله این ماژول و با استفاده از کادرهای متنی ، کادرهای انتخاب و دکمه‌ها یا منوها می توانیم اطلاعات را از کاربر دریافت کرده و ذخیره نماییم. همچنین این امکان وجود دارد پس از ارسال فرم توسط کاربر فرم درج شده به ایمیل مدیر سایت نیز ارسال گردد.

جهت ایجاد فرم جدید بر روی دکمه جدید کلیک نمائید.

مدیریت فرم ها

مدیریت فرم ها

لازم به ذکر است وضعیت در دو حالت می باشد : خوانده شده و خوانده نشده

در صورتیکه روی آیکون مقابل آن کلیک شود، آن مورد خوانده شده محسوب می گردد و همچنین امکان حذف مورد پر شده نیز وجود دارد.

فرم های پرشده

فرم های پرشده

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، با وارد کردن فیلتر تاریخ و یا عنوان فیلدها می توان گزارش را دقیق تر استخراج نمود. لازم به ذکر است ستون ها در استخراج گزارش نقشی ندارند.

ایجاد گزارش اکسل

ایجاد گزارش اکسل

همانطور که مشاهده می نمائید در این قسمت می توان در سه قسمت اصلی، مشخصات کل فرم، مشخصات فیلد و فیلد جدید فرم مورد نظر را طراحی نمود.

ویرایش فرم

ویرایش فرم

فیلد جدید

فیلد جدید

در این قسمت با کلیک بر روی گزینه های سمت راست صفحه می توان اقدام به طراحی فرم نمود

با کلیک بر روی فیلد مورد نظر جهت اصلاح یا ویرایش امکانات دیگری در سمت راست صفحه همانند اندازه فیلد، قابل مشاهده، قوانین، مقدار پیش فرض و ... قابل مشاهده است.

نکته 1 :

در مقابل تمامی این امکانات آیکون قرار دارد که می توان راهنمای کامل آن گزینه را مشاهده نمود.

نکته 2 : در قسمت قوانین در صورتیکه فیلد(هایی) گزینه مربوط به قابل جستجو آنها فعال باشد می توان در قسمت جستجو در فرم ها از آن فیلدها استفاده نمود.